Tatry

Tatry to wyjątkowe miejsce na odpoczynek tak latem jak i zimą. W szczególności w sezonie zimowym Tatry i Zakopane są kierunkiem obleganym przez amatorów narciarstwa i białego puchu.  Liczne trasy narciarskie są idealne tak dla amatorów jak i profesjonalnych narciarzy, snowboardzistów. Latem Tatry urzekają niesamowitymi widokami monumentalnych szczytów. Wycieczki piesze i rowerowe to świetna okazja by oderwać się od rzeczywistości. Sercem polskich Tatr jest bez wątpienia Zakopane. Znane z ruchu turystycznego ale również z organizacji szeregu imprez sportowych Zakopane jest popularnym ośrodkiem kulturalno-wypoczynkowym na mapie Polski. To tutaj spotykają się co roku fani skoków narciarskich.

Atrakcje Zakopanego

Zakopane ma swój wyjątkowy klimat, gdzie dominuje swoisty góralski folklor, zakopiańska gwara i lokalne specjały kulinarne z oscypkiem na czele. W mieście trudno się jest nudzić, ilość lokali gastronomicznych oraz atrakcji przygotowywanych pod turystów jest ogromna. Jednak większość osób które zawitały do Zakopanego przyjeżdża w to miejsce nie z powodu miasta, ale okolicy. To baza wypadowa w Tatry. Z Zakopanego można bez trudu wybrać się do Doliny Kościeliskiej, na Giewont, Gubałówkę czy do Doliny Pięciu Stawów. Warto jednak mierzyć siły na zamiary, gdyż spacery po Tatrach wymagają dobrej kondycji. Co więcej pogoda w Tatrach bywa kapryśna i niebezpieczna. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę iż poruszamy się po Tatrzańskim Parku Narodowym i musimy podporządkować się zasadom jakie w nim panują.

Przetarte szlaki

Najbardziej znanym szlakiem w Zakopanem jest szlak na Morskie Oko oraz kolejka na Gubałówkę. Kolejka linowa na Gubałówkę jest okazją do podziwiania Tatr z okien wagonika, co jest niecodziennym przeżyciem. Jeśli chodzi o Morskie Oko to dotrzeć do podnóża Rysów nie jest trudno, bowiem wiedzie doń asfaltowa droga. O wiele trudnej jest wspiąć się na mniej znane polany tatrzańskie jak chociażby Rusinowa Polana czy Chochołowska Polana.  Popularnym celem wycieczek górskich w Tatry jest Dolina Kościeliska. Krocząc jej dnem można podziwiać bramy skalne, a także zwiedzić jaskinię Mroźną, Smoczą Jamę czy jaskinię Raptawicką. Infrastruktura schronisk górskich pozwala na komfortowy wypoczynek i posiłek na lonie natury, co wzmaga ruch turystów. Coraz lepsza droga dojazdowa do Zakopanego to kolejny plus, dzięki któremu Zakopane zyskuje na popularności kurortu wypoczynkowego rangi światowej.